Uncategorized

Biuro aktuarialne – usługi

W sytuacji fuzji spółek, przejęcia albo również sprzedaży firmy trzeba korzystać z usług firm, które zajmują się profesjonalnymi wycenami finansowymi oraz aktuarialnymi. Powinno się podkreślić, że biuro aktuarialne oferuje usługi związane z wyceną firm, spółek, instytucji, ale również związane z oceną a także analizą projektów majątkowych czy modernizacyjnych.
Jak działają firmy aktuarialne?
Firmy aktuarialne oferują kompleksowe usługi finansowe, które obejmują zarówno profesjonalne doradztwo, jak także analizę oraz ocenę projektów inwestycyjnych, jak również przygotowywanie raportów związanych z wycenami inwestycyjnymi oraz aktuarialnymi, które dotyczą podmiotów gospodarczych lub tylko ich części.

Warto być świadomym o tym, że wycena aktuarialna wymaga głównie fachowości, a więc gruntownych kwalifikacji, jak również doświadczenia w tym zakresie, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych firm, w zespole których znajdziemy aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem (źródło: wyceny aktuarialna). Warto wspomnieć także o tym, że firma aktuarialna oferuje swoje usługi nie tylko i wyłącznie podmiotom prywatnym, ale również instytucjom przy urzędom (więcej: wycena przedsiębiorstwa). Takie wyceny są potrzebne w głównej mierze wtedy, jeżeli już chcemy zmodyfikować strategię podatkową albo także planujemy zaciągnięcie kredytu w instytucji bankowej, a nie jesteśmy w stanie obiektywnie oszacować swoich zdolności kredytowych. Wyceniane są też wartości niematerialne czy prawne, np takie jak patenty czy relacje z klientami oraz znak towarowy oraz marka. Warto dodać także o tym, że wycenie podlegają instrumenty finansowe.

Polecam: firma aktuarialna.