Uncategorized

Informacje o zakupie nieruchomości zagranicznej

Nie ulega wątpliwości, że dobrą inwestycją jest zakup nieruchomości za granicą w atrakcyjnej cenie. Powinno się pamiętać jednak o tym, że wiąże się to z pewnym ryzykiem, dlatego też warto korzystać w głównej mierze z pomocy fachowców takich jak notariusze, inspektorzy budowlani czy też biura nieruchomości. Warto wspomnieć także o tym, że rynek nieruchomości w danym kraju może znacznie różnić się od naszego krajowego.

Na co zwrócić wyjątkową uwagę przy zakupie domu za granicą?
Przede wszystkim powinniśmy posiadać świadomość, że każda nieruchomość za granicą powinna być przez nas dokładnie sprawdzona (zobacz także: https://bilgorajska.pl/aktualnosc,26662,0,0,0,Nieruchomosci-zagraniczne-jakie-sa-najpopularniejsze-kraje.html). Tyczy się to nie tylko i wyłącznie stanu technicznego budynku, w czym pomoże nam inspektor budowlany, niemniej jednak także zlokalizowania. Chodzi w głównej mierze o dostępność do komunikacji miejskiej, niemniej jednak także punktów handlowych i usługowych, co ma spore znaczenie dla wartości takiej nieruchomości. Warto dodać też o tym, że zakup nieruchomości za granicą jest związany z dopełnieniem formalności. Przede wszystkim jest to pozyskanie potwierdzenia ze strony władz lokalnych na zakup domu czy też innej nieruchomości w danej zlokalizowania (źródło informacji: https://www.money24.com.pl/kupno-nieruchomosci-we-francji-praktyczne-porady). Ponadto, niezbędne będzie także uiszczenie opłat związanych z takim zakupem, a zatem na przykład podatku od nieruchomości, opłaty notarialnej sądowej czy też ubezpieczenia budynku. W wielu państwach konieczne będzie także zyskanie wizy wjazdowej. Przy tym, może być to również powiązane z postanowieniem stanu prawnego danej nieruchomości. Jak więc widać, przy zakupie nieruchomości położonej poza granicami kraju należy zwrócić uwagę na wiele aspektów.

Warto sprawdzić: https://bilgoraj.com.pl/pl/651_materialy-partnera/30381_jakie-sa-oplaty-przy-zakupie-nieruchomosci-zagranica.html