Uncategorized

Jak odmłodzić organizm?

Jeżeli już chcemy poprawić kondycję organizmu, jak również cieszyć się rezultatem odmładzającym, to warto korzystać z nowoczesnego a także coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest normobaria. Jest to metoda pozwalająca na skuteczne dotlenienie organizmu, co przekłada się na opłacalne efekty zdrowotne.
Dlaczego warto zadbać o odpowiednie dotlenienie organizmu?
Głównie wszyscy perfekcyjnie uświadamiamy sobie, że tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Uczestniczy między innymi w oddychaniu komórkowym. Warto tutaj dodać, że komora normobaryczna stwarza warunki, które pozwalają na efektywne dotlenienie całego organizmu (zobacz więcej: normobaria Uniejów). W komorze normobarycznej występuje wyższe niż naturalnie ciśnienie, a mianowicie 1500 hPa. Ponadto, podniesione jest również stężenie gazów naturalnie występujących w atmosferze, a zatem wodoru, dwutlenku węgla oraz tlenu (sprawdź też: tlenoterapia Łódź). Dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym ułatwia dotarcie tlenu do każdej komórki organizmu. Natomiast wodór działa antyoksydacyjnie, a zatem w sposób aktywny uczestniczy w oczyszczanie organizmu z toksyn. Synergiczne działanie ciśnienia, jak także podwyższonego stężenia gazów występujących w atmosferze daje bardzo dobre efekty. Trzeba podkreślić, że tlenoterapia często stosowana jest jako uzupełnienie terapii leczniczych, jak też stosowana przez sportowców, ponieważ daje bardzo dobre rezultaty w regeneracji a także rewitalizacji organizmu. Dodatkowo wspomaga też funkcje poznawcze oraz fizyczne.

Sprawdź również informacje na stronie: tlenoterapia.